CECHY PROFESJONALNEGO STOMATOLOGA

Często pojawia się pytanie czym charakteryzuje się dobry dentysta. Co więc będzie można właśnie pod tym pojęciem rozumieć?

Sylwetka stomatologa

Z punktu widzenia pacjenta dobry będzie taki dentysta, który ma kilka istotnych cech, a więc będzie miły, serdeczny, uśmiechnięty. Nowością będzie również to, że nie kojarzy się nam ze stresem, bólem czy nieprzyjemnymi doznaniami. Dentysta u progu swojego gabinetu będzie nas witał poprzez uśmiech. Taki właśnie będzie dobry dentysta, który dba o komfort psychiczny pacjenta od samego początku, gdy ten będzie się pojawiał w gabinecie.

Oprócz tego ma on za zadanie dbać o to, by komfort również w trakcie zabiegu będzie rzeczywiście doskonały, nie będziemy się niczego obawiali. Jeśli tak się właśnie stanie można powiedzieć, że to dobry dentysta. Musi on również umieć odpowiadać na pytania stawiane przez pacjenta. Jesteśmy laikami, dlatego dobrze się stanie, jeśli taka osoba będzie rzeczywiście dobrze przygotowana i cierpliwa. To sprawa kluczowa, by dobrze współpracować.

Przyzwoitość

Dobry dentysta to również osoba, która nie będzie doprowadzać do tego, że objętość portfela pacjenta będzie praktycznie zmniejszać się do zera. Zabiegi drogie, do tego drogie wizyty kontrole to zawsze czynniki, które będą odrzucać potencjalnego klienta. Ból zęba wolimy leczyć u profesjonalisty, ale takiego, który zagwarantuje nam niższą cenę zabiegów.

Wizyta stomatologiczna

Oczywiście zabiegi u dentysty będą kosztować i tego nie da się uniknąć. Koszt samego sprzętu są rzeczywiście znaczące i dlatego nie ma się co dziwić, że pacjenci muszą się liczyć z wysokimi kosztami wizyt u dentysty.

Rzetelność

Dobry dentysta musi być osobą, która będzie dbała o otoczenie w jakim będzie pracować. Jeśli ma porządek wśród sprzęt, dobrze jest ubrana. Panuje ładny zapach w gabinecie to można liczyć na to, że to miejsce zorganizowane profesjonalnie i takiemu dentyście warto zaufać. Właśnie takie szczegóły mogą być znaczące i będą przyciągać pacjentów, dlatego dobrze będzie zwracać uwagę na ten element. Jeśli w gabinecie jest brudna podłoga, panuje bałagan wśród sprzętu to od razu będzie to źle świadczyć o takim dentyście i ta walka o pacjenta stanie się trudniejsza.

Doświadczenie

Oczywiście będzie dobrze, gdy dentysta będzie miał za sobą dobrą praktykę zawodową. To ważna kwestia, ponieważ doświadczenie w tym zawodzie jest cenne i będzie decydować o tym czy zabiegi będą wykonywane na wysokim poziomie. Jeśli uda się nam takie cechy połączyć będzie można oczekiwać, że ten znaleziony przez nas dentysta będzie osobą, której można rzeczywiście zaufać.

Autor

Krzysztof Węgrzyn

Redakcja dentysta-stomatolog24.pl