Jak wybrać dobrego dentystę i gabinet?

Wybór odpowiedniego stomatologa oraz dobrego gabinetu będzie ważną sprawą, gdy chcemy poprawić wygląd własnego uśmiechu i zależy nam na stworzeniu doskonałej estetyki. Leczenie zębów niestety u naszych rodaków bardzo często wywołuje uczucie lęku, gdy pacjentem jest dziecko ten problem jest szczególnie zauważalny.

Gabinet dentystyczny

Pojęcie dobrego dentysty czy też gabinetu będzie trudne do definiowania, bo gdy jedni szukają kompetentnego specjalisty innych interesuje jakość sprzętu czy sposób podejścia do pacjenta. Generalnie dobrym dentystą będzie taki, który jest profesjonalistą i zna się na tym co robi. Jest w stanie również odpowiednio nadążać za trendami i nowościami w ramach stomatologii. Kluczowa sprawa to dobry kontakt z pacjentami. Jakość gabinetu będzie związany z wyposażeniem, udogodnieniami dla pacjentów.

Jak znaleźć gabinet stomatologiczny i dentystę spełniających nasze oczekiwania?

Zanim zaczniemy szukać powinniśmy określić czego tak naprawdę oczekujemy po stomatologu oraz gabinecie, gdy szuka się dentysty dla dziecka należy sobie zdefiniować oczekiwania pod kątem tego jakie potrzeby ma mały pacjent. Poszukiwania prowadzić można również pytając osoby z otoczenia o opinie na temat danego lekarza. Jeśli opinii będziemy szukać w sieci trzeba przede wszystkim zastosować zasadę ograniczonego zaufania. Nie wiadomo bowiem czy osoba, która daną opinię pisała przedstawiła w niej prawdę. Najbardziej wiarygodne opinie pochodzą od innych pacjentów, którzy z usług stomatologa i danej osoby korzystają.

Higiena

Warto między innymi pobawić się w tajemniczego pacjenta. Wybrać można się na wizytę kontrolę, albo też prosić o poradę by przekonać się czy takie miejsce nam odpowiada. Pod takim kątem dentystę może również przetestować dziecko.

Dobry dentysta

Czas spędzony w poczekalni wykorzystywać można na pytania dla oczekujących czy z usług są zadowoleni. warto także zwracać uwagę na to czy osoby tam pracujące zachowują standardy higieniczne. I musi to dotyczyć każdego członka zespołu. Musimy pamiętać, że higiena jest bardzo ważna, by w trakcie leczenia zębów nie nabawić się innych chorób.

Zaangażowanie

Nie trzeba się wyłącznie kierować wystrojem gabinetu. Czasami doskonali, doświadczeni stomatolodzy pracują w gabinetach skromnie urządzonych. Najważniejsze jest to czy dentysta potrafi mieć wspólny język z pacjentem i czy ma w swojej ofercie nowe rozwiązanie. Gdy pacjentem ma być dziecko warto zwracać uwagę czy stomatolog będzie w stanie poświęcić również czas na to, że z dzieckiem może być różnie.

Gdy uzna się, że dentysta, którego wybraliśmy jednak nie spełnią naszych oczekiwań oczywiście można zacząć poszukiwania na nowo. Jednak nie zmieniajmy dentysty jak rękawiczek, tak by nie okazało się że jednym zębem zajmuje się kilku stomatologów.

Autor

dr Marek Dębski

Redakcja dentysta-stomatolog24.pl